.
Rok założenia 1965
           
 
 
 
 Spółdzielnia Mieszkaniowa
ul.Bolesława Chrobrego 3
59-800 LUBAŃ
 Tel. 75722 20 17    e -mail: biuro@smluban.pl
Konto bankowe:  PKO BP o/Lubań   90 1020 2137 0000 9802 0006 6282
NIP 613-000-40-05    Regon 000492983 KRS 0000181292
 
 
 
Trzydzieści lat przy zielonym stoliku
 
Aż wierzyć się nie chce, że brydż sportowy od 30-tu lat na dobre zadomowił się w naszym mieście.
W tym czasie wielu z nas się zestarzało, niektórzy zmienili stan cywilny, dorobili się dzieci i wnuków; kilku kolegów odeszło na zawsze.

            Z tej okazji cztery pokolenia brydżowej braci w dniu 16 maja 2009r. w restauracji „Słoneczna” uczciło tę wspaniałą rocznicę rozegraniem turnieju par na zapis maksymalny.

            Przed rozpoczęciem turnieju wręczono okolicznościowe nagrody o odznaczenia z okazji jubileuszu.

            Za nieprzerwany udział w trzydziestoletnich rozgrywkach brydżowych Prezes Klubu Brydża Sportowego „PIAST” Lubań – Waldemar Siuda – wręczył nagrody seniorom naszego klubu: Tadeuszowi Łabikowi, Stanisławowi Machowskiemu, Mścisławowi Ociesie, Józefowi Olejnikowi, Andrzejowi Ołpińskiemu, Stanisławowi Szafrańcowi oraz Jerzemu Woźniczce. Szczególne podziękowania i wyrazy uznania podkreślone gromkimi brawami skierowano pod adresem Kolegi Jerzego Woźniczki, twórcy i wieloletniego organizatora lubańskich imprez brydżowych, kapitana sportowego KBS „PIAST” Lubań.

            Z kolei Prezes Dolnośląskiego Związku Brydża Sportowego – Jerzy Neter uhonorował Złotą Odznaką PZBS-u Waldemara Siudę oraz Srebrną Odznaką Edwarda Szafrańca.

            Natomiast w rozegranym turnieju, na który przybyło 34 pary z terenu Dolnego Śląska, nagrody zdobywali już tylko nasi goście:

I miejsce zajęła para jeleniogórsko-wrocławska – Krzysztof Wójcik i Bartłomiej Pastuchewicz  ( nasz wychowanek i wieloletni zawodnik ),

II miejsce para z Kudowy Zdroju – Zdzisław Kunc i Jerzy Szudziński,

III miejsce para bolesławiecka – Andrzej Kazimierczak i Antoni Ochot.

Tuż za podium na IV miejscu uplasowała się nasza para – Marek Czolij i Edward Szafraniec.

Ale chyba właśnie o to chodziło, aby to przybyli na uroczystość goście nie zostali odstawieni z kwitkiem i  satysfakcją z samego uczestnictwa w turnieju.  My zrewanżujemy się na jubileuszach innych klubów.
 
Zapraszamy do obejrzenia  galerii zdjęć w sekcji 30-lat minęło.
 
Lubań, maj 2009r.